Mydło Kanaan

Mydło Kanaan jest to rodzaj mydła kastylijskiego produkowanego w mieście Nablus na Zachodnim Brzegu Jordanu w Palestynie. Jego głównymi składnikami są oliwa z pierwszego tłoczenia (główny produkt rolny regionu), woda i alkaliczny związek sodu. Gotowy produkt ma kolor kości słoniowej i prawie nie ma zapachu (perfumy nie są używane w tradycyjnym mydle Kanaan).

Mydło Kanaan nadaje się do codziennego użytku, ponieważ składa się ono wyłącznie z naturalnych składników. Nie zawiera konserwantów i nie jest testowane na zwierzętach. A ponieważ jest naturalne i nie zawiera składników syntetycznych, mydło ulega biodegradacji, nie szkodząc środowisko.   Przemysł mydlany w Nablusie sięga 10 wieku. Tradycyjnie takie mydło było wytwarzane przez kobiety do użytku domowego, a stało się znaczącym przemysłem dla miasta Nablusu w XIV wieku. W 1907 roku 30 miejskich fabryk dostarczało połowę mydła w Palestynie. Przemysł podupadł w połowie XX wieku po zniszczeniach spowodowanych trzęsieniem ziemi w 1927 r., a następnie w wyniku trwającej do dziś izraelskiej okupacji.

 

Minimu 4 znaki
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Ciebie kiedy produkt będzie dostępny. Podaj adres e-mail, na który mamy przesłać tę informację.