Hafty

Sztuka haftu jest jedną z palestyńskich sztuk folklorystycznych, która przyjęła ostatnio komercyjny wymiar i stała się źródłem utrzymania dla dużej grupy kobiet z następujących powodów:

  • Potrzeba ochrony dziedzictwa palestyńskiego przed wyginięciem.
  • Obecne trendy rozwojowe dążą do włączenia jak największej liczby kobiet w proces rozwoju gospodarczego i społecznego.
  • Hafty nie wymagają posiadania złożonego sprzętu i narzędzi, a zatem nie przylega do określonego miejsca lub czasu.

Działalność ta koncentruje się w Palestynie w Ramallah, Jerozolimie i Betlejem, a także w Gazie. Organizacje hafciarskie zatrudniają około 10 000 kobiet na Zachodnim Brzegu iw Strefie Gazy.

Marketing jest jednym z najważniejszych problemów tego rękodzieła, ze względu na spadek popytu na te produkty na lokalnym rynku z powodu wysokich kosztów pracy gdyś wszystko jest ręcznie wykonane. Do tego dochodzi brak wystarczającego doświadczenia stowarzyszeń działających w ramach tego zawodu w działaniach marketingowych, oraz w dostępu do rynków zagranicznych z powodu wysokich kosztów eksportu i udziału w wystawach, należy również zauważyć, że istnieje silna konkurencja o podobne produkty jordańskie Są sprzedawane po niższych cenach z powodu niskich płac pracy w Jordanii.

Minimu 4 znaki
Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Ciebie kiedy produkt będzie dostępny. Podaj adres e-mail, na który mamy przesłać tę informację.